به دلیل طعم، بو و مزه ی ادویه ها استفاده از ادویه جات برای طعم دار کردن غذا و همچنین مصارف دارویی از دیر باز در ایران و سراسر دنیا مرسوم بوده است. برخی از ادویه جات به صورت نرم وجود دارد. اما برخی دیگر از ادویه جات سخت هستند و نیاز به آسیاب کردن یا خرد کردن دارند.به طور مثال آسیاب هسته سنجد با دستگاه های آسیاب خانگی امکان پذیر نمی باشد و لازم است از دستگاه های آسیاب صنعتی برای پودر شدن استفاده شود. دستگاه آسیاب ادویه جات نیز قدمتی دیرینه در دنیا دارد. البته در سالهای دور آسیاب کردن ادویه به صورت دستی انجام می گرفت. اما در سالهای اخیر با پیشرفت تکنولوژی دستگاه هایی جهت آسیاب کردن ادویه جات اختراع و تولید شده است. این دستگاه می تواند در منزل، فروشگاه ها و کارگاه های تولید ادویه مورد استفاده قرار بگیرد. از بهترین دستگاه های تولید ادویه در ایران می توان به دستگاه آسیاب ادویه تولید گروه بکردانه اشاره کرد.

امکانات و کاربرد دستگاه آسیاب کن

دستگاه های آسیاب ادویه جات برای آسیاب و پودر کردن انواع ادویه های سخت مانند زردچوبه، دارچین، فلفل، جوز هندی، تخم گشنیز، سماق، سنگ نمک، هسته ی تمبر هندی، سنجد و ... به کار می رود. برای تولید ادویه ی کاملا یک دست باید از دستگاه آسیاب ادویه استفاده کنیم. همچنین از این دستگاه در صنایع مختلف مثل داروسازی، صنایع مواد غذایی و تولید آرد نیز به کار می رود.

در گذشته آسیاب ادویه جات به صورت دستی انجام می گرفت و از همین رو بسیار سخت و زمان بر بود. اما اکنون با استفاده از دستگاه آسیاب کن این کار بسیار آسان و راحت شده است. بخشی از مزیت های استفاده از این دستگاه عبارت است از:

  • استفاده ی آسان از دستگاه آسیاب، به صورتی که در منزل توسط همه ی اشخاص می تواند انجام شود.
  • قدرت بسیار بالای دستگاه، که کمک می کند عمل آسیاب کردن به خوبی انجام شود.
  • مقاومت بالای بدنه و تجهیزات
  • دقت و کارآیی دستگاه
  • سرعت در انجام کار، که شما بتوانید در کسری از ثانیه مقدار زیادی ادویه ی پودر شده یا خرد شده در اختیار داشته باشید.
  • صرفه جویی در هزینه
  • کمترین هزینه نگهداری
  • به دست آوردن ادویه ی ارگانیک و کاملا سالم
  • و ....

spice mill02

طرز کار دستگاه آسیاب کن

طرز کار با این دستگاه بسیار آسان بوده و به نحوی طراحی شده که هر نوع موادی را به راحتی، حتی در منزل میتوان آسیاب کرد. دستگاه های آسیاب ادویه در فرآیند تولید خود هیچگونه گرد و غباری تولید نمی کنند و ادویه هایی نرم و لطیف را به شما تحویل می دهد که نیازی به الک کردن ندارد.

دستگاه آسیاب کن ادویه جات بکردانه یک ورودی دارد که ادویه ی سخت از قیف خرد کن اولیه ی آن وارد دستگاه می شود. با روشن شدن دستگاه ابتدا ادویه را به ذرات کوچک تبدیل می کند. سپس مواد با سرعتی یکنواخت وارد محفظه ی اصلی می شوند. در آنجا بعد از گذشتن از توری خروجی می توان درشتی یا ریزی ادویه را تنظیم کرد. بعد از خرد و پودر کردن، ادویه از قیف خروجی به صورت نرم و یکدست خارج می شود. این دستگاه تمام اتوماتیک و قدرتمند است، دارای قدرتی از 1 تا 2 اسب بخار است و در ساعت قادر به خرد و پودر کردن ادویه از 10 تا 20 کیلو گرم می باشد. سیستم خنک کننده ی تعبیه شده در این دستگاه کمک می کند تا ساعت های طولانی با آن کار کنید. از این رو می تواند گزینه ی مناسبی برای فروشگاه ها و کارگاه های تولید ادویه باشد.

دستگاه آسیاب ادویه بکردانه مجهز به پیش خرد کن ( آپشنال ) است که گزینه ی مناسبی برای فروشگاه های ارگانیک و کارگاه های تولید ادویه می باشد. استفاده از پیش خردکن آسیاب فقط در یک مرحله انجام می شود ولی باید ورود ادویه به داخل محفظه ی آسیاب توسط شیر قیف کنترل شود. در این صورت قابلیت آسیاب کردن ادویه را دارد. استفاده از آپشنال باعث می شود با آسیاب بهتر، فشار کمتری به دستگاه وارد شود و نیازی به تنظیم دریچه ی ورودی یا تنظیم مقدار ادویه به محفظه ی اصلی نیست. این محصول همچنین به دلیل داشتن اینورتر قادر است که تا 70 درصد مصرف برق را کاهش دهد و به همین خاطر استفاده از آن بسیار مقرون به صرفه است.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید