یکی از سوالاتی که برای اکثر افرادی که قصد دارند وارد شغل روغن گیری شوند، مطرح می شود این است که روغن خروجی از دستگاه روغن گیری را فیلتر کنیم یا خیر؟ در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که چه روغن هایی فیلتر شوند بهتر است و چه روغن هایی نیاز به فیلتراسیون ندارند. همچنین توضیحاتی کوتاه در رابطه با تبعات فیلتر نکردن روغن هایی که نیاز به فیلتراسیون دارند، ارائه خواهیم نمود.

آیا باید همه روغن ها رو فیلتر کرد یا نه

در پاسخ به این سوال باید گفت، همه روغن هایی را که در فروشگاه تولید می شوند نیاز به فیلتراسیون ندارند و تنها روغن هایی که مصرف خوراکی دارند و یا برای سرخ کردن مواد غذایی از آن ها استفاده می شود را باید فیلتر نمود. این روغن ها شامل روغن کنجد، روغن کلزا و روغن آفتابگردان می باشد. اما روغن هایی که مصرف خوراکی نداشته و کاربردهای درمانی دارند و برای استعمال خارجی بر روی پوست می باشد، احتیاجی به فیلتراسیون ندارند به عنوان مثال روغن سیاهدانه را نباید فیلتر نمود زیرا بخش اعظمی از خاصیت درمانی این روغن در لرد موجود در آن می باشد و در صورت فیلتر کردن آن خواص درمانی آن از بین خواهد رفت. کم هزینه ترین روش فیلتراسیون روغن را در مقاله ای با همین نام در بخش مقالات سایت بکردانه جستجو کنید و اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا بخشید.

آیا باید همه روغن ها رو فیلتر کرد یا نه

مقایسه روغن فیلتر شده و فیلتر نشده

روغن های فیلتر شده در مقایسه با روغن فیلتر نشده دارای تفاوت هایی می باشد که در این جا به بررسی این تفاوت ها می پردازیم:

  • روغن فیلتر شده نسبت به روغن فیلتر نشده دارای رنگ زلال تر و شفاف تر می باشد. وجود لرد در روغن باعث می شود رنگ روغن کدر باشد و همچنین مقداری از این ناخالصی ها در ته ظرف روغن ته نشین می شود.
  • در صورتی که بعد از روغن گیری، عمل فیلتراسیون انجام نشود، پس از گذشت مدت زمانی، روغن مزه تلخی پیدا می کند و این تلخی در دهان کاملا احساس می شود. این نکته لزوم فیلتراسیون برای روغن های خوراکی را به خوبی مشخص می کند.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات درباره روش های فیلتراسیون روغن می توانید به بخش مقالات بکردانه مراجعه نمایید و در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه داشتید با کارشناسان مجرب بکردانه در تماس باشید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید