پس از این که عمل روغن گیری از دانه های مختلف توسط دستگاه روغن گیری انجام شد باید روغن بدست آمده را فیلتر نمود زیرا این روغن حاوی ناخالصی هایی بوده و رنگی کدر دارد و برای مصرف مناسب نیست. روش های فیلتراسیون روغن دارای تنوع بالایی است که برخی زمانبر و برخی پر هزینه می باشد.

ارزانترین روش فیلتراسیون روغن

یکی از راه های فیلتر کردن روغن، روش صاف نمودن مرحله به مرحله روغن می باشد. در این روش، روغن بدست آمده را در ظرفی ریخته و یک روز به آن زمان می دهیم تا ناخالصی های آن ته نشین گردد. در پایان روز اول، ظرف حاوی روغن را به آرامی برداشته و به گونه ای که مواد ته نشین شده با روغن مخلوط نشود، روغن را به داخل ظرف دیگر منتقل می کنیم و اجازه می دهیم تا ناخالصی های باقیمانده در روغن در این ظرف نیز ته نشین شود و مجددا روال قبل را تکرار می کنیم. این کار را برای 4 تا 5 مرتبه تکرار می کنیم تا در نهایت روغنی صاف، زلال و شفاف داشته باشیم. هزینه مورد نیاز برای این روش محدود به خرید تعدادی ظرف برای قراردادن روغن در آن می باشد. نیاز به فضا برای قرار دادن این ظرف ها می باشد.

ارزانترین روش فیلتراسیون روغن

سایر روش های فیلتراسیون روغن

روش فوق، راهی زمانبر برای فیلتر کردن روغن می باشد و برای حجم بالای روغن، استفاده از این روش امکان پذیر نیست. در فروشگاه ها برای فیلتر کردن روغن بهتر است از دستگاه میکرون فیلتر بکردانه استفاده نمایید. دستگاه میکرون فیلتر قادر به روغن گیری از دانه های کنجد، کلزا و آفتابگردان می باشد و دارای قابلیت روغن گیری 15 لیتر روغن در ساعت را دارد. این دستگاه دارای بدنه استیل بوده و قابلیت شست و شوی آسان از مزیت های این دستگاه می باشد. دستگاه میکرون فیلتر بکردانه، دارای پمپ دنده ای است. برای آشنایی بیشتر با دستگاه میکرون فیلتر بکردانه به مقاله سازنده دستگاه تصفیه روغن در بخش مقالات سایت بکردانه مراجعه کنید.

سایر روش های فیلتراسیون روغن

برای تهیه انواع دستگاه های فیلتراسیون روغن می توانید به فروشگاه اینترنتی بکردانه مراجعه کنید و در صورت نیاز به مشاوره با کارشناسان مجرب این مجموعه در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه