روش های فیلتراسیون روغن

بعضی از روغن هایی که شما با یک دستگاه روغنکشی تولید می کنید نیاز به فیلتر شدن و یا به طور خودمونی صاف شدن دارند از جمله این روغن ها می توان روغن آفتابگردان، کلزا و کنجد را نام برد. اما شما چطور باید عمل فیلتراسیون را انجام بدهید؟

مدل های مختلف فیلتر روغن

دستگاه های مختلفی در بازار برای فیلتر روغن وجود دارند اما ما در این مطلب می خواهیم به شما ارزان ترین روش ممکن برای تصفیه روغن را یاد بدهیم.
برای فیلتر روغن شما نیاز به 5 دبه دارید. هزینه این دبه ها در نهایت برای شما دویست هزار تومان خواهد شد که مسلما از هزینه خرید یک دستگاه فیلتر کمتر است. برای تصفیه روغن با استفاده از دبه کافیست روز اول روغن ها را در دبه ی شماره یک بریزید. بگذارید این روغن یک روز ثابت بماند.

روز دوم مشاهده خواهید کرد که لرد های روغن شما در ته این دبه جمع شده اند، روغن های صاف روی ظرف را به دبه شماره 2 منتقل کنید و دوباره بگذارید یک روز بماند. این کار را برای 5 روز تکرار کنید. در روز پنجم روغنی که بدست می آورید یک روغن خالص و بدون لرد خواهد بود. این روش یک روش عالی برای فیلتر روغن است.

یکی از معایب این روش زمانگیر بودن آن است. از طرفی اگر شما روزانه تولید روغن بالایی داشته باشید تعداد دبه هایی که نیاز دارید زیاد خواهد شد پس خرید یک دستگاه فیلتراسیون از نطر زمان و جا گیری کم به نفعتان خواهد بود.
یکی دیگر از روش هایی که برای فیلتر روغن می توانید از آن استفاده کنید، دستگاه میکرون فیلتر بکردانه است. این دستگاه در ساعت 10-15 میلی لیتر روغن را برای شما تصفیه می کند. استفاده از این دستگاه سرعت کار شما را بالا برده و یک روغن کاملا صاف تحویل می دهد. دستگاه میکرون فیلتر نیز مانند تمام دستگاه های بکردانه دارای یک سال گارانتی و ده سال خدمات پس از فروش می باشد.

نکته مهم: ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتی در صورت استفاده از دستگاه های فیلتراسیون (چه مدل بکردانه و چه مدل های دیگر موجود در بازار) روغن خود را یک روز در ظرف یا همان دبه بگذارید بماند با این کار چون در روز اول بیشترین میزان ته نشینی لرد وجود دارد ریختن روغن در دستگاه آسان تر خواهد بود و کثیفی روغن کمتر می شود. از طرفی این کار عمر پمپ دستگاه فیلتر شما را افزایش خواهد داد. 

اگر شما هم از روشی خانگی و کم هزینه برای فیلتر روغن اطلاع دارید لطفا آن را در کامنت ها با ما در میان بگذارید. 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید