سبد خرید0

مجموعه بکردانه، مرکز فروش انواع دستگاه های روغن گیری از جمله دستگاه روغن گیری گیاهان دارویی در تهران می باشد. این مجموعه آماده فروش و ارائه خدمات به مشتریان عزیز در تهران و سراسر کشور است. در ادامه به ارائه توضیحاتی درباره گیاهان دارویی و چگونگی عصاره گیری از آن ها می پردازیم.

گیاهان دارویی نقش مهمی در زندگی انسان ایفا می‌کنند. این گیاهان به دلیل عوارض کم خود برای درمان بسیاری از بیماری‌ها تجویز می‌شوند. این گیاهان به شکل‌های مختلفی نظیر عصاره گیاه تولید می‌شوند. عصاره این گیاهان توسط دستگاه‌های روغن گیری استخراج می‌شود که در ادامه قصد داریم تا در خصوص نحوه عملکرد و مزایای آن‌ها صحبت کنیم. در واقع، دستگاه‌های روغن گیری جایگزین چرخ‌های عصاری شده‌اند. در گذشته به دلیل نبود امکانات برای استخراج عصاره گیاهان دارویی آن را زیر چرخ‌های عصاری ریخته و با چرخاندن آن اقدام به عصاره گیری می‌کردند. اما، اکنون با پیشرفت تکنولوژی این چرخ‌ها به تاریخ پیوسته و دستگاه‌های مدرن روغن گیری جای آن‌ها را گرفته‌اند.

آشنایی با دستگاه عصاره گیری گیاهان دارویی

این دستگاه‌ها از لحاظ شکل ظاهری بیشتر شبیه به آب‌میوه گیری و چرخ گوشت هستند. این دستگاه‌ها فرایند روغن گیری از گیاهان دارویی را ظرف چند دقیقه انجام می‌دهند. برای استخراج عصاره انواع دانه و گیاه کافیست محصولات مورد نظر را درون سیلندر مخصوص آن ریخت. سپس، با تنظیم دما بر حسب سفتی دانه دکمه استارت را فشار می‌دهیم. در این زمان دستگاه شروع به روغن گیری دانه‌ها می کند.

کاربرد دستگاه روغن گیری در طبابت

از آنجایی که گیاهان دارویی برای سلامتی و درمان بسیاری از امراض مفید هستند، استفاده از دستگاه‌ روغن گیری برای استخراج عصاره آن‌ها بسیار ضروری است. این دستگاه‌ها در انواع و طرح‌های مختلف تولید شده و دانه‌ها را به دو روش سرد و گرم عصاره گیری می‌کنند. دستگاه‌های روغن گیری گیاهان دارویی علاوه بر استخراج عصاره انواع گیاه قادر به روغن گیری بسیاری از دانه‌ها نیز هستند. دانه‌هایی نظیر تخم آفتاب گردان، دانه انار، دانه انگور، هسته خرما، دانه سیاه و غیره که همگی در دمای معینی عصاره گیری می‌شوند. جالب است بدانید که برای عصاره گیری نیازی به حضور نیروی انسانی نیست زیرا این دستگاه‌ها دارای قابلیت تنظیم خودکار بوده و این فرایند را به صورت اتومات انجام می‌دهند.

عصاره گیری گیاهان دارویی

ویژگی دستگاه عصاره گیری گیاهان دارویی

دستگاه‌های روغن گیری را باید جزو اختراعات هوشمندانه تاریخ قلمداد کرد. این دستگاه‌ها کمک زیادی به صنعت داروسازی و روغن گیری کرده و چرخه تولید را همیشه فعال نگه داشته است. کارخانجات مختلفی از این دستگاه استفاده می‌کنند که دلیل آن نیز ویژگی‌هایی است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم:

  • پوشش تمام استل بدنه
  • انجام عصاره گیری گیاهان دارویی با سرعتی بالا
  • انجام روغن گیری به صورت شبانه روزی بدون حضور پرسنل
  • دارای تابلو برق به منظور تنظیم دما
  • انجام فرایند عصاره گیری با صدای کم و لرزش ناچیز

میزان برق مصرفی این دستگاه‌ها چقدر است

دستگاه‌های روغن گیری به دلیل مجهز بودن به سیستم‌های مدرن بسیار کم مصرف هستند. این دستگاه‌ها مجهز به موتورهای هوشمند پیشرفته بوده و مصرف برق آن‌ها به اندازه مصرف برق یک تلویزیون یا یخچال است. سالانه مدل‌های جدیدی از این دستگاه‌ها وارد بازار می‌شوند که هر کدام از لحاظ مصرف انرژی از مدل‌های قبلی بهتر عمل می‌کنند. اگر این فرایند همین گونه ادامه یابد، در سال‌های آینده شاهد تولید دستگاه‌هایی با برق مصرفی بسیار ناچیز خواهیم بود. 

قیمت این دستگاه‌ها بر حسب قدرت موتور، قدرت بدنه، شرکت سازنده، میزان برق مصرفی، ابعاد، نوع روغن گیری و غیره تعیین می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به قسمت محصولات سایت و همچنین با برقراری تماس با واحد پشتیبانی از آخرین قیمت‌ها مطلع شوید. متاسفانه، این روزها نوسانات بازار به قدری بالاست که نمی‌توان قیمت دقیقی برای این دستگاه‌ها تعیین کرد.

توصیه می‌شود در هنگام خرید به فاکتورهای مهمی نظیر گارانتی، طول عمر، سلامت دستگاه و کیفیت آن توجه کنید. برخی از شرکت‌های سودجود با تولید دستگاه‌های روغن گیری نامرغوب قصد درآمدزایی دارند که این امر لزوم توجه بیشتر در هنگام خرید را بیش از پیش ضروری کرده است.

دستگاه‌های روغن گیری از لحاظ عملکرد بسیار عالی بوده و گیاهان دارویی را ظرف چند دقیقه روغن گیری می‌کنند. شما می‌توانید با مراجعه به بخش فروش سایت بکردانه این دستگاه‌های را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنید.