پیشرفت تکنولوژی موجب شده است تا بسیاری از افراد با داشتن کمترین هزینه ممکن یک کسب و کار کوچک با درآمدی بالا را راه اندازی کنند. در بین کسب و کارهای کوچک یک ایده جذاب به نام میوه خشک کنی وجود دارد. میوه خشک کنی نیازی به داشتن مغازه یا کارخانه بزرگ ندارد. تنها کافیست چند دستگاه میوه خشک کن را تهیه کرده و آنها را در گوشه‌ای از خانه قرار دهید. حداقل بودجه مورد نیاز برای شروع این کار حدود ۲۰ میلیون تومان است. البته نوسانات بازار نیز در این امر دخیل بوده و قیمت گفته شده به صورت تقریبی مطرح شده است. حداقل فضای مورد نیاز نیز یک اتاق ۱۲ متری و دو نفر نیروی انسانی برای کار است. شما می توانید کار میوه خشک کنی را در تمامی نقاط کشور انجام دهید. با راه اندازی یک سایت اینترنتی و ایجاد اکانت هایی در شبکه های اجتماعی نیز می توانید به کسب و کار خود رونق بخشید. در این مقاله از بکردانه در مورد کسب و کار میوه خشک کنی اطلاعات جالبی در اختیار شما قرار می دهیم تا انتها همراه ما باشید.

آیا با ساخت یک میوه خشک کن خورشیدی امکان راه اندازی یک کسب و کار کوچک وجود دارد

بله قطعاً! هیچ چیز در این دنیا ناشدنی نیست. شما با تولید کوچک ترین محصولات می‌توانید به درآمد کلان برسید. تنها شرط موفقیت شما پشتکار و برنامه‌ریزی اصولی است. شما می توانید با خرید و یا ساخت میوه خشک کن خورشیدی هم در مصرف انرژی صرفه جویی کنید و هم میزان بیشتری میوه را خشک کنید. در ابتدا باید از میزان فروش روزانه خود مطلع شوید. این امر به شما کمک می کند تا مصرف مورد نیاز خود در روز را بدانید و از خرید میوه های بیشتر پرهیز کنید. البته از آنجایی که میزان ماندگاری میوه های خشک شده ۴ الی ۱۲ ماه است، دغدغه ای از بابت دورریز آنها نخواهید داشت. پس با خیالی راحت به خشک کردن انواع میوه های خوشمزه بپردازید و با تبلیغات اصولی، آنها را به علاقه مندان بفروشید. فواید میوه خشک بیشمار است و شما میتوانید برای مصرف خانگی نیز از دستگاه میوه خشک کن استفاده کنید. 

آیا با ساخت یک میوه خشک کن خورشیدی امکان راه اندازی یک کسب و کار کوچک وجود دارد

مزایای شغل میوه خشک کنی

مهمترین مزیت این شغل این است که میوه های خشک شده هرگز روی دست نمی مانند. همانطور که گفتیم طول عمر آنها بیش از یک سال بوده و امکان دور ریختن آنها در این مدت هرگز وجود ندارد. نکته بعدی علاقه مردم به استفاده از میوه‌های خشک است. اگر سری به شیرینی فروشی یا مغازه های خشکبار بزنید، خواهید دید که عمده فروش آنها از میوه های خشک شده نظیر زردآلو و آلبالو است. شغل میوه خشک کنی نیازی به پرداخت مالیات‌های سنگین نداشته و شما می توانید با پرداخت کم آن به کسب و کار کوچک خود رونق ببخشید. البته دریافت پروانه کسب از وزارت بهداشت و همچنین مهر استاندارد بر روی بسته بندی های میوه های خشک شده ضروری است. شغل میوه خشک کنی جزو مشاغلی است که بسیج سازندگی ۱۰ میلیون وام را به آن اختصاص می‌دهد. برای دریافت این وام ابتدا باید یک کارگاه کوچک را راه اندازی کرده و با در دست داشتن مجوز های لازم اقدام به دریافت آن کنید.

بازاریابی نقطه عطف موفقیت در شغل میوه خشک کنی

مهمترین بحث در این موضوع، بازاریابی برای محصولات خود است. شما باید بتوانید در شبکه‌های اجتماعی محصولات خود را به خوبی تبلیغ کنید. اغلب مخاطبان با دیدن میوه های خشک شده به وجد آمده و به سرعت برای خرید آنها اقدام می کنند. مهمترین کار نیز جلب اعتماد مشتریان از میزان کیفیت و بهداشتی بودن محصولات است. از این رو بهتر است مهر وزارت بهداشت و همچنین کد مجوز خود را در پیج خود درج کنید.

 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید