چگونه روغن زیتون اصل را تشخیص دهیم؟روغن زیتون همانطور که از اسمش مشخص است از زیتون به دست می آید. از این روغن می توان در منزل برای درست کردن غذا، داخل سالاد و موارد بسیاری استفاده کرد. این روغن به دلیل خواص فراوانی که دارد، طرفداران زیادی هم دارد. برخی افراد از این موقعیت سوءاستفاده کرده و اقدام به فروش روغن زیتون ناخالص و تقلبی می کنند. از آنطرف تشخیص خالص بودن روغن زیتون هم کار چندان ساده ای نیست. به همین دلیل در این مطلب از سایت بکردانه می خواهیم به سوال چگونه روغن زیتون اصل را تشخیص دهیم؟ به صورت کامل توضیح دهیم.
اول از همه دقت کنید که رنگ روغن زیتون باید زرد مایل به سبز باشد. از طرفی بوی روغن زیتون باید بویی شبیه به بوی میوه زیتون یا برگ زیتون باشد.

بوی روغن زیتون اصل

روغن زیتون، نوعی روغن خوش‌طعم و خو‌شبو است که ارزش غذایی بالایی دارد و به عنوان یکی از سالم ترین روغن ها برای تغذیه شناخته شده است. یکی از ویژگی های روغن زیتون خوب و باکیفیت این است که بویی شبیه به بوی زیتون یا برگ زیتون دارد. برخلاف سایر روغن های گیاهی، می توان این روغن را بلافاصله و مستقیما مصرف کرد. روغن زیتون حاوی اسیدهای چرب مثل اسید اولئیک، اسید پالمیتیک، اسید لینولئیک ( اسید چرب امگا۳) و مقدار بسیار کمی اسید لینولنیک ( اسید چرب امگا۶) است.
از آنجا که در این نوع روغن گیاهی، بیش از ۷۰ درصد اسید اولئیک وجود دارد، مصرف روغن زیتون نقش مهمی در کنترل کلسترول های بد و خوب بدن دارد. به عبارت دیگر، مصرف این روغن می تواند نقش مهمی در مدیریت و ایجاد تعادل در چربی بدن ایفا کند. روغن زیتون موجب افزایش یا کاهش یکی از کلسترول های بدن نمی شود و برعکس متعادل کننده این کلسترول ها در بدن است.
کارشناسان علم تغذیه بر این باورند که مصرف روغن زیتون موجب کاهش احتمال ابتلا به سکته های قلبی و مغزی می شود. همچنین این کارشناسان توصیه می کنند که برای حفاظت بدن از آسیب سلولی که در نهایت منجر به سرطان می شود، همیشه مقداری روغن زیتون در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. روند فساد در روغن زیتون های باز که در برابر اکسیژن، نور و هوا قرار گرفته اند به دلیل ایجاد ذره های فتواکسید در آنها، سریع تر رخ می دهد.

طعم و مزه روغن زیتون اصل

طعم و مزه روغن زیتون اصل

اگر یک قاشق روغن زیتون اصل را در دهان خود بریزید و در دهان بچرخانید و با استشمام هوا آن را فرو دهید، باید بعد از چند لحظه در گلوی خود تلخی و تندی شدیدی احساس کنید به نحوی که گلوی شما بسوزد. در بعضی موارد افراد به دلیل تندی بیش از حد روغن، به سرفه می افتند. درست پس از یک دقیقه مزه تلخی و تندی از بین می رود و خوشمزه می شود. دلیل مزه ی تند روغن زیتون بخاطر نارس بودن زیتون است و با افزایش رسیدگی، مقدار تندی آن کاهش پیدا می کند.
ضمن اینکه فرد با خوردن این روغن در دهان خود احساس چربی نمی‌کند. و بلاخره اینکه با خوردن روغن زیتون اصل در ابتدای زبان احساس شیرینی و در انتهای آن احساس تلخی و سوزش خواهید داشت.

آیا روغن زیتون اصل در یخچال سفت می شود؟

یکی از راه هایی که با آن خالص بودن یا نبودن روغن زیتون را امتحان می کنند، قرار دادن آن در یخجال است. با قرار دادن روغن زیتون در یخچال اگر روغن به حالت انجماد در بیاید چربی تکثیر نشده و روغن زیتون طبیعی است. اگر روغن به صورت مایع باقی بماند، روغن چندگانه ی غیر اشباع است و روغن زیتون طبیعی نیست.

تصویر روغن زیتون اصل

تصویر روغن زیتون اصل

روغن زیتون رنگ و طعم و بافت خاص خود را دارد. شما می توانید از فروشگاه هایی که به صورت حضوری برای شما روغن می گیرند، استفاده کنید. 

نظرات خود را با ما در میان بگذارید